Dzień Kota w SP16

Koty towarzyszą człowiekowi od dawna, a mimo to nie wszystko o nich wiemy. Koty są bowiem tajemnicze i wielu ich cech oraz zachowań do dziś nie udało się rozwikłać. Równie tajemnicze i urocze w kocich maseczkach były dzieci z grupy „0”a.

Z okazji Światowego Dnia Kota wszystkie zerówki otrzymały atlasy kotów zakupione ze środków NPRC. Ten dzień obchodzony corocznie w naszej szkole 17 lutego, to dobra okazja, aby przybliżyć „kocią literaturę”. Uczennice klasy 2b przebrane za koty odwiedzały swoich kolegów w klasach i przypominały

„co  w stronach miauczy…”. Zachęcały uczniów klas II do udziału w konkursie ze znajomości lektury „Cukierku, ty łobuzie”.

Uczniowie tego dnia chętnie wypożyczali książki o kotach, a biblioteka zadbała o to, aby każdy zainteresowany miau co dobrego przeczytać.