Pamiętajmy o wróbelkach

Ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla oddziałów przedszkolnych zakupione zostały książeczki Hanny Łochockiej

„O wróbelku Elemelku”. Głównego bohatera pamiętają zapewne rodzice zerówkowiczów i mamy nadzieję, że chętnie przeczytają z dziećmi wypożyczoną książkę. To okazja do odbycia sentymentalnej podróży do własnego dzieciństwa, gdy Elemelek był ulubieńcem najmłodszych. Historyjki  o zabawnym wróbelku przybliżają dzieciom świat przyrody,  uczą życzliwości   i otwartości na potrzeby innych.

Bez pomocy człowieka wróble nie są w stanie przetrwać okresu zimowego.

Ich wesołe ćwierkanie słyszymy coraz rzadziej, bo liczba tych ptaków z roku na rok maleje. Od kilku lat objęte są w Polsce ochroną.

Dzieci z zerówek pamiętają zimą o skrzydlatych przyjaciołach i wiedzą co mają zrobić:

NAKARMIĆ  WRÓBELKI