Sympatycy szkolnej biblioteki z 5c

Księgozbiór  biblioteki szkolnej wzbogacił się o ciekawe pozycje książkowe. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  zmieniono wystrój biblioteki i zakupiono 513 książek.

Najbardziej cieszą książki podarowane przez wiernych czytelników zainteresowanych działalnością biblioteki. W tym wyróżnia się klasa 5c, której uczniowie przekazują przeczytane książki, tak, aby służyły innym czytelnikom szkoły. Biblioteka zyskała wiele interesujących tytułów. Są to też pozycje, z których uczniowie już wyrośli lub przeczytane lektury. Wychowawczyni klasy, pani Elżbieta Smoleń, od lat wzbogaca księgozbiór biblioteczny o poszukiwane przez czytelników książki. Uczennica Lilianna Zusel przekazała ponad 50 książek, które w naszej bibliotece otrzymają drugie życie. Lila stosuje zasadę, że kupioną i przeczytaną książkę warto przekazać innym, a nie zatrzymywać jej na półce domowej biblioteki. Od najmłodszych lat uwielbia czytać, a teraz fascynuje ją najbardziej literatura fantastyczna i przygodowa. Dla niej dzień bez książki to dzień stracony.

Za wszystkie podarowane książki serdecznie dziękujemy a Liliannie gratulujemy, za otrzymany tytuł „Najlepszy czytelnik szkoły 2021”. Wyróżnienie zdobył Marcel Modrzejewski.